تبلیغات
آموزش وبلاگ نویسی - آموزش وبلاگ نویسی در میهن بلاگ

آموزش وبلاگ نویسی در میهن بلاگ

چهارشنبه 21 دی 1390 08:12 ب.ظ   نویسنده : مدیر سایت      


http://s2.picofile.com/file/7244683438/mihanblog1.gif

1.آموزش ارسال مطالب: برای ارسال و نمایش مطالب در وبلاگتان شما باید به صفحه ی  مدیریتی خود وارد شوید و از منوی سمت راست گزینه ی "مطالب" را انتخاب کنید. بعد از کلیک بر روی این گزینه یک منو باز می شود که چند قسمت دارد. گزینه ی ارسال مطلب را انتخاب کنید. بعد از انتخاب این گزینه یک صفحه باز می شود که چند قسمت دارد در اولین قسمت در بالای کادر بزرگ در پایین "عنوان" باید عنوان مورد نظر برای نوشته خود را بنویسید. بعد در کادر بزرگ متن اصلی که می خواهید نمایش دهید را بنویسید.بعد بر روی گزینه ی "ارسال" که در پایین ترین قسمت صفحه ی اصلی است کلیک کنید تا مطالب شما در وبلاگتان نمایش داده شود.


2.آموزش ویرایش و تغییر در مطالب ارسال شده: اگر در نوشته های خود اشکالی دیدید یا خواستید مطلبی را اضافه یا کم کنید باید وارد صفحه ی مدیریتی خود شوید و از منوی سمت راست گزینه ی "مطالب" را انتخاب کنید.سپس گزینه ی آرشیو مطالب را انتخاب کنید.بعد در صفحه ی باز شده عنوان یادداشت مورد نظر را پیدا کنید و در جلوی عبارت مورد نظر بر روی  http://s1.picofile.com/file/7245021070/2.jpg  کلیک کنید. حالا وارد صفحه ای شده اید که قبلا مطالبتان را نوشته اید.حالا نوشته ها را ویرایش کنید و بعد انتشار دهید.
در ضمن اگر بخواهید مطلبی را حذف کنید به همین روش وارد یادداشت های منتشر شده شوید و عنوان یادداشت مورد نظر را پیدا کنید و در جلوی عبارت مورد نظر بر روی http://s2.picofile.com/file/7245020642/1.jpg کلیک کنید.


3.آموزش بخش نظرات: وقتی مطلبی را می نویسید و نمایش می دهید، کسانی که از وبلاگ شما دیدن می کنند می توانند در مورد نوشته ها و وبلاگ شما نظر دهند. البته شما می توانید بخش نظرات را در تنظیمات غیر فعال کنید.
هنگامیکه می خواهید مطلبی را ارسال کنید در پایین کادر اصلی که مطالبتان را در آن می نویسید چند کادر وجود دارد. کادر مورد نظر من در اینجا کادر "نظرات" است. کادر نظرات را ببینید. گزینه ی اول عنوان نظر است که می توانید به جای عنوان نظرات عنوان دیگری را انتخاب کنید. این عنوان در وبلاگ شما نمایش داده می شود.
گزینه ی دوم که مهم هم هست "نحوه نظر خواهی" است که به طور پیش فرض "نظر دهی آزاد باشد" است. در این حالت بازدیدکنندگان هر نظری بدهند بدون تایید شما نمایش داده می شود. پس ممکن است هر نظری بسته به فرهنگشان بگذارند. حالت بعدی "نظرات پس از تایید نمایش داده شوند" است که به نظرم بهترین گزینه است چون تا شما نظری را تایید نکنید نمایش داده نمی شود. حالت بعدی "نظر دهی غیر فعال" که با فعال کردن این گزینه بازدیدکنندگان اجازه نظر دادن ندارند.
گزینه ی سوم "مدت نظر دهی" است که بسته به نظر خودتان زمان آن را تنظیم کنید.

4.آموزش لینک کردن دوستان (پیوندهای روزانه و پیوندهای وبلاگ) : در صفحه ی مدیریت در منوی کاربری بخشی با نام "لینکستان" و "لینکدونی" وجود دارد که کار هر دو قسمت تقریبا مشابه است. کار لینک این است که شما می توانید آدرس سایت یا وبلاگ دوستان خود را در وبلاگتان قرار دهید تا کسانی که از وبلاگ شما بازدید می کنند آدرس و نام وبلاگ دوستان شما را هم ببینند. لینک کردن یک کار دو طرفه است.یعنی شما دوستتان را لینک می کنید و دوستتان هم شما را لینک می کند.این کار باعث می شود بازدید وبلاگ شما افزایش یابد.
اما چگونه لینک کنیم؟ برای این کار بر روی گزینه ی "لینکستان" کلیک کنید. سپس گزینه ی ارسال لینک را انتخاب کنید.در صفحه ی جدید در پایین "عنوان" نام وبلاگ دوست خود را بنویسید و در پایین "آدرس" آدرس سایت یا وبلاگ دوست خود را بنویسید و در پایین "توضیحات" توضیحی مختصر در مورد سایت یا وبلاگی که معرفی کرده اید بدهید.مثلا این که موضوع وبلاگ چیست.اکنون دوست شما لینک شده است.می توانید لینک شدن دوست خود را در وبلاگتان ببینید. برای لینکندونی هم همین کار مراحل را انجام دهید.


5.آموزش موضوع بندی یادداشت ها: برای راحتی کار بازدید کننده و دسته بندی مطالب شما باید مطالب را موضوع بندی کنید.برای این کار در صفحه ی مدیریت از منوی سمت راست گزینه ی "موضوعات وبلاگ" و سپس "ایجاد موضوع" را انتخاب کنید. در این صفحه شما باید جلوی "عنوان"  موضوع های مورد نظرتان را بنویسد. از این پس وقتی مطلبی را می نویسید می توانید آن مطلب را موضوع بندی کنید.  برای این کار هنگامیکه مطلبی را می نویسید در زیر کادر اصلی در کادر "طبقه بندی (موضوعات)" موضوع مورد نظر به مطلبتان را بدهید. شما می توانید مطالبی را که قبلا نوشته اید را هم موضوع بندی کنید.برای این کار همان گونه که ویرایش کردن نوشته را آموزش دیدید عمل کنید ولی بجای ویرایش فقط موضوع را برای مطلب مشخص کنید.


6.آموزش انتخاب قالب و ویرایش قالب ها: برای اینکه قالب وبلاگ خود را تغییر دهید یا باید از قالب های ساخته شده خود سرویس وبلاگ نویسی استفاده کنید یا از قالب های سرویس های ابزار وبلاگ نویسی استفاده کنید. اگر می خواهید از قالب های خود سرویس وبلاگ نویسی استفاده کنید از منوی کاربری گزینه ی "قالب" و سپس قالب های پیس فرض را انتخاب کنید و از بین قالبهای سرویس یکی را انتخاب کنید. ولی اگر می خواهید از قالب سرویس های ابزار وبلاگ نویسی استفاده کنید باید اول قالب مورد نظر را پیدا کنید و بعد کد آن قالب را در قسمت ویرایش قالب ها جایگزین کنید.

7.آموزش قرار دادن عکس در وبلاگ: برای قرار دادن عکس در وبلاگ خود یا باید یک عکس را از یک سایت دیگر کپی کنید و یا خودتان یک عکس را آپلود کنید.(آموزش آپلود کردن در قسمت آموزش متفزقه آمده است.) برای قرار دادن عکس در وبلاگتان شما باید عکس مورد نظر را در یک صفحه جداگانه باز کنید و بعد برای قرار دادن در وبلاگتان دو راه دارید. راه اول این است که شما آدرس صفحه ی عکس را کپی کنید و سپس به صفحه ی مدیریت برگردید و در بالای کادری که می نویسید بر روی http://s2.picofile.com/file/7245027311/3.jpgکلیک کنید سپس آدرسی که کپی کردید را در جلوی "آدرس تصویر" بنویسید و گزینه ی ثبت را بزنید. اکنون مشاهده میکنید که عکس در کادر پایین نمایش داده می شود.
راه دوم این است که عکس مورد نظر را در یک صفحه ی جداگانه باز کنید و سپس کنار عکس دابل کلیک کنید تا رنگ عکس عوض شود، سپس دو کلید Ctrl+C را بزنید. حالا به صفحه ی مدیریت خود برگردید و در محلی که متن می نویسید دو کلید Ctrl+V را بزنید. اکنون عکس در کادر قرار گرفته است.(توصیه می کنم عکس ها را خودتان آپلود کنید، حتما بخش آموزش آپلود را مطالعه کنید.)

8.آموزش لینک دادن به عکس و متن: همانطور که متوجه شده اید کار لینک این است که بر روی یک چیزی کلیک کنید(مثلا اسم وبلاگ دوستتان) تا شما را به یک بخش دیگر ببرد.(مثلا وبلاگ دوستتان)
لینک کردن عکس و متن هم همین کار را می کند. مثلا شما می خواهد وقتی کسی بر روی متنی کلیک میکند به صفحه ی دیگری انتقال پیدا کند.مثلا من می خواهم شما را به بخش آموزش استفاده از ابزار وبلاگ نویسی راهنمایی کنم، برای همین به شما می گویم برای ورود به بخش آموزش استفاده از ابزار وبلاگ نویسی اینجا کلیک کنید. در واقع کلمه ی اینجا لینک داده شده است. شما با کلیک بر روی کلمه ی اینجا به بخش آموزش استفاده از ابزار وبلاگ نویسی منتقل می شوید. برای ساخت لینک ابتدا متن یا عکس مورد نظر را انتخاب می کنیم(با ماوس روی متن مورد نظر می کشیم یا روی عکس کلیک می کنیم تا رنگ متن یا عکس عوض شود)سپس بر روی http://s1.picofile.com/file/7245029779/4.jpgکه در بالای کادر اصلی قرار دارد کلیک کنید و جلوی عبارت "آدرس لینک" آدرس مورد نظرتان را بنویسید و سپس ثبت کنید. حالا متن یا عکس مورد نظر شما لینک شده است.


این مطلب رسما و شرعا به وبلاگ www.irbloggers.mihanblog.com تعلق دارد. لطفا بدون درج منبع کپی نکنید.


آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

درباره وبلاگ


  • 345

نویسندگان

  • مدیر سایت(27)

در هنگام ویرایش یکی از قالبهای خود از بخش؟
در هنگام ویرایش یکی از قالبهای خود از بخش؟
در هنگام ویرایش یکی از قالبهای خود از بخش؟
در هنگام ویرایش یکی از قالبهای خود از بخش؟
در هنگام ویرایش یکی از قالبهای خود از بخش؟
در هنگام ویرایش یکی از قالبهای خود از بخش؟